Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
24 січня 2019 року в місті Києві Національна школа суддів України спільно з ГО “Правозахисна організація “Права людини” та у співпраці з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку USAID реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” провела апробацію тренінгу для працівників апаратів судів на тему “Особливості спілкування працівників апаратів судів з особами з інтелектуальними та психічними порушеннями”.
Вітальною промовою тренінг відкрив проректор з підготовки кадрів для судових органів Анатолій Костенко, який наголосив, зокрема, на актуальності теми, її перспективності та необхідності проведення в подальшому таких тренінгів як для працівників апаратів судів, так і для суддів у регіональних відділення НШСУ.
Про зміст курсу та навчальні цілі тренінгу розповів директор ГО “Правозахисна організація “Права людини” Віталій Дроботун.
Метою проведення цього заходу було розширення загальної обізнаності працівників апаратів судів щодо особливостей поведінки такої категорії відвідувачів судів та підвищення професійної компетентності у навичках комунікації з особами із інтелектуальними та психічними порушеннями.
Апробація курсу та його подальше впровадження у навчальний процес дозволять підвищити ефективність захисту прав осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями з врахуванням європейських стандартів судочинства та нададуть можливість підготувати працівників суду до проблем, що можуть виникати у процесі комунікації.
Тренерами навчального курсу стали виконавчий директор ВГО “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень” Раїса Кравченко та генеральний директор Synergy development consulting, тренер, ментор, консультант та голова правління ГО “Міжнародна агенція змін” Світлана Олєйнікова.
У ході інтерактивної лекції та роботи в групах учасники дізналися як права людей з інтелектуальними та психо-соціальними порушеннями гарантуються та захищаються стандартами ООН та Ради Європи. Тренери також запропонували працівникам апаратів судів для обговорення ситуацію з захистом прав таких осіб, яка існує в Україні на прикладі аналітичного дослідження “Моніторинговий звіт: аналіз судової практики розгляду справ про визнання фізичної особи недієздатною”.
У другій частині тренінгу детально вивчалися практичні навички комунікації із особами з психічними та інтелектуальними порушеннями, тренери надали практичні поради та продемонстрували відео щодо особливостей спілкування з цією категорією осіб. Під час роботи в малих групах учасники навчалися побудові комунікації за допомогою спрощеної мови.
На завершення тренінгу присутні мали можливість обмінятися своїми думками, баченнями та особистим досвідом спілкування з особами, які мають психо-соціальні порушення, отримали відповіді на запитання від досвідчених тренерів.
За повідомленням прес-служби НШСУ